Quantcast

Aktuális akciók
Nyugdíjas álomszállásokNyugdíjas álomszállások Nyári fürdőtippekNyári fürdőtippek

Gyógyhely

A gyógyhely megnevezés valamely település, vagy településrész megjelölésére akkor használható, ha azt az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat Országos Tisztifőorvosi Hivatala gyógyhellyé nyilvánítja, melynek szigorú feltételei vannak. A Hivatal vizsgálja, hogy van-e az adott helyen olyan elismert természetes gyógytényező, mint például a gyógyvíz, gyógyiszap, gyógygáz vagy az éghajlat. Az is fontos, hogy ezek igény bevételéhez rendelkezésre álljanak a megfelelő intézmények, ami lehet gyógyfürdő, gyógyszálló, gyógybarlang, mofetta. A gyógyítás zavartalanságát, a betegek nyugalmát biztosító környezeti feltételek megléte is szempont. Így a megfelelő infrastruktúrát, a kiemelten védett területre előírt levegőtisztasági értéket, a fokozottan védett területnek megfelelő zajszintet, a rendezett zöldterületek adottságát is vizsgálják.
Gyógyhelyeken található fürdők Magyarországon >>


Témába vág

Itt az ország legjobb nyugdíjas állása

Az unokáikkal eltölthető, all inclusive utazásra pályázhatnak a kalandvágyó nyugdíjasok a dél-alföldi gyógyhelyen.

Mik azok a gyógyhelyek, és hány található belőlük Magyarországon?

A gyógyhely nem feltétlenül rendelkezik gyógyfürdővel, noha zömmel erre a természetes gyógytényezőre épül a minősítés, melyet az ÁNTSZ OTH végez el. A minősítést klimatikus viszonyok alapján is meg lehet kapni, így lett gyógyhely Lillafüred vagy Kékestető.

Van egy új gyógyhelye az országnak

Gunarasfürdőt is gyógyhellyé is nyilvánította az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ). A dombóvári fürdő már Magyarország harmincharmadik gyógyhelye.